ul. Graniczna 4, 32-020, Wieliczka, Polska
salcom1@interia.pl

Kursy

PATENT STERNIKA , HOLOWANIE NARCIARZA 

Organizujemy profesjonalne kursy na prywatnym , zamkniętym zbiorniku wodnym w Marszowicach ( Gmina Gdów ) , które umożliwiają zdobycie patentu sternika motorowodnego , jak również uprawnienia do holowania narciarza wodnego . Dysponujemy sprzętem szkoleniowym co pozwala nam na przeprowadzenie kursu w wielu miejscach w Polsce. Jeżeli macie Państwo grupę osób, które chciałyby skorzystać z naszej oferty napiszcie do nas, ustalimy dogodny czas i miejsce, w którym przeprowadzimy profesjonalny kurs wraz z egzaminem. Przy zorganizowanych grupach szkoleniowych, istnieje możliwość negocjacji ceny kursu . 

Gwarantujemy miło spędzony czas na wodzie , co potwierdza 100 % zadowolonych kursantów 🙂

Extra niskie ceny dla służb mundurowych !  

NAJBLIŻSZE TERMINY KURSÓW :

KURS STERNIKA 10 – 11 sierpnia 2024 – mamy jeszcze wolne miejsca 😉 

W sprawie innych terminów prosimy o kontakt telefoniczny !!!

HOLOWANIE NARCIARZA 

Przypominamy , że na holowanie narciarza przyjmujemy wyłącznie osoby z ważnym patentem sternika PZMiNW ( certyfikat ISSA ani żadne inne wynalazki nie są patentem sternika i nie uprawniają ani do pływania jachtami motorowymi , skuterami wodnymi itd ani do zdobywania nowych uprawnień ) .

Zapraszamy serdecznie 😉

Przyjmujemy zapisy na kursy ! Kto pierwszy ten lepszy ! 

Prosimy o kontakt telefoniczny ! Zapraszamy !

Więcej informacji pod nr tel +48 507 77 74 72 lub +48 500 249 109 .

Dla grup min 10 osób możliwość ustalenia indywidualnego terminu i miejsca kursu .

W celu ustalenia szczegółów lub innego terminu kursu i egzaminu prosimy o kontakt .

Uprawnienia motorowodne

Sternik motorowodny

Wymagania

 • ukończenie 14. roku życia
 • osoby niepełnoletnie (zgoda rodziców na odbycie kursu)
 • zdany egzamin    

Uprawnienia

 • prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych
 • prowadzenie jachtów motorowych o długość kadłuba do 12 metrów po wodach morskich wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich  w strefie 2 mile morskich (Mm) od brzegu w porze dziennej

Osoby w wieku poniżej 16 r.ż. mogą pływać na jachtach motorowych z silnikiem o mocy 60 kW.

Egzamin umożliwiający uzyskanie patentu sternika motorowodnego:

 • część teoretyczna – test wyboru zawierający 75 pytań.
 • część praktyczna – manewry na łodzi motorowej oraz prace bosmańskie.

Wydanie patentu sternika motorowodnego

Do ceny kursu należy dodać cenę za wydanie patentu w wysokości: 50 zł lub 25 zł (uczniowie/studenci), wpłacane na konto związku, który go wydaje.
 
Po zdanym egzaminie należy przygotować:

 • zdjęcie o wymiarach 3,5cm x 4,5cm (fotografia nie może być wydrukowana ani zeskanowana)
 • zaświadczenie o zdanym egzaminie (otrzymuje się je od egzaminatora)
 • zgoda rodzica/opiekuna prawnego (w przypadku osoby małoletniej) na odbycie kursu
 • dowód opłaty za patent sternika motorowodnego
 • wypełniony wniosek wygenerowany ze strony PZMWiNW, który wraz z dowodem wpłaty za patent oraz zaświadczeniem o kończonym kursie należy przesłać do odpowiedniego związku

Komplet dokumentów kursant składa do jednostki wskazanej przez egzaminatora w celu otrzymania patentu. Dokumenty można złożyć dopiero po zakończonym kursie i egzaminie.

Cena kursu sternika motorowodnego ( w cenę kursu wliczony jest : kurs , egzamin , materiały , przerwy kawowe , bufet grillowy ) 1300 zł .  

PROMOCJA !!!  w tym sezonie 1200 zł !!!

Cena kursu holowanie narciarza ( w cenę kursu wliczony jest : kurs , egzamin , materiały szkoleniowe , napoje , bufet grillowy ) 1200 zł .  

Przy grupach istnieje możliwość negocjacji cen 🙂

KURS RATOWNIKA WODNEGO

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kursie ratownika wodnego . Kursy prowadzone są w bardzo ciekawy sposób przez doświadczonych , profesjonalnych instruktorów . Nasza oferta szkoleń obejmuje uzyskanie tytułu Ratownika Wodnego !

Zawód ratownika wodnego jest niezwykle odpowiedzialny i wymaga dużych umiejętności, jednak jest również wyjątkowo satysfakcjonujący. Zadaniem osoby podejmującej tę pracę jest ratowanie ludzkiego życia, co samo w sobie jest dużą wartością.Uzyskanie statusu ratownika daje duże możliwości zatrudnienia zarówno w kraju, jak i zagranicą . Po ukończeniu kursu możecie pracować na plażach , basenach lub innego rodzaju kąpieliskach . Praca ratownika daje możliwość elastycznego zatrudnienia – co jest wyjątkowo cenne wśród młodych ludzi , by pogodzić pracę z edukacją .

Podczas zajęć stawiamy przede wszystkim na różnorodność technik nauczania. Chcemy, by nasi kursanci byli w jak największym stopniu przygotowani do ewentualne zdarzenia podczas pracy ratownika wodnego. Uczestnicy naszych szkoleń nie tylko zdobywają cenną wiedzę i rozwijają umiejętności, często także pokonują swoje słabości.

WAŻNE! Aby wziąć udział w naszych kursach na Ratownika Wodnego – TRZEBA UMIEĆ PŁYWAĆ!

Uprawnienia zawodowe można uzyskać już od 18 roku życia . Koszt kursu 1500 zł .

Po ukończeniu kursu i pozytywnym zdaniu egzaminów istnieje możliwość pracy w naszym zespole . 

KURSY PIERWSZEJ POMOCY ( Z OBSŁUGĄ AED )

Organizujemy kursy pierwszej pomocy zarówno dla amatorów chcących poznać podstawy pierwszej pomocy , jak i dla profesjonalistów kursy KPP ( Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy ) . Dla nas liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo i pomoc osobom w potrzebie, niezależnie od miejsca, czy czasu. Odbycie tego kursu pozwala na niesienie pomocy i ratowanie życia drugiej osobie – warto zatem skorzystać z naszej oferty.

Jeżeli i Ty chcesz zainwestować w skuteczną naukę oraz przejście profesjonalnego szkolenia – zgłoś się do nas. Przygotowaliśmy specjalną ofertę, która z pewnością usatysfakcjonuje każdego z Was. Celem szkolenia jest przygotowanie wszystkich jego uczestników do fachowej i szybkiej realizacji różnorodnych zadań z zakresu ratownictwa.

Cena kursu KPP wraz z egzaminem i wydaniem uprawnień: 800 zł/osoba

Cena kursu podstawowej pierwszej pomocy 250 zł/osoba

Dla grup możliwość negocjacji cen – prosimy o kontakt . 

Każdy uczestnik kursu dostaje certyfikat potwierdzający , że został przeszkolony w zakresie pierwszej pomocy .

Najbliższe terminy kursów – prosimy o kontakt 

PIERWSZA POMOC DLA DZIECI

Oferujemy szkołom i przedszkolom warsztaty dla Małych Ratowników w zakresie pierwszej pomocy , ze szczególnym zwróceniem uwagi na niebezpieczeństwa , które czyhają na dzieci . Pierwsza pomoc dla dzieci to ciekawa,  zabawa prowadzona przez specjalnie przeszkolonych instruktorów, którzy wraz z dziećmi bawią się, ćwiczą i rysują. Warsztaty dla dzieci pomagają oswoić się z tematem pierwszej pomocy oraz rozwijać w nich od najmłodszych lat poczucie obowiązku niesienia pomocy innym. Podczas warsztatów dziecko dowie się jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie w domu czy nad wodą , oswoi się z plastrami i bandażami, nauczy się wybierać numer alarmowy oraz rozmawiać z dyspozytorem, zapamięta ułatwione postępowanie ratownicze w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia . W pokazach często pomagają instruktorom Misie, a także wszelkiego rodzaju przytulanki, jakie wezmą ze sobą maluchy. Własna maskotka to najlepsze lekarstwo na smutek, strach i łzy, czasem trzeba jednak pomóc również jemu. Wszystkie dzieci traktują taką sytuację bardzo poważnie – chętnie uczestniczą w ćwiczeniach i razem z ratownikami recytują numery alarmowe.

Tematyka zajęć : Niebezpieczeństwa w domu lub / i niebezpieczeństwa nad wodą .

 Numery alarmowe

 Nauka wybierania numeru 112 na prawdziwym telefonie

 Wzywanie pogotowia ratunkowego

 Rozmowa z dyspozytorem

 Sytuacje, w których trzeba wezwać pogotowie

 Sytuacje, w których NIE trzeba wzywać pogotowia

 Sprawdzanie stanu świadomości

 Udrażnianie dróg oddechowych

 Sprawdzanie czynności życiowych

 Opatrywanie ran (plastry i bandaże)

 Resuscytacja krążeniowo-oddechowa + ćwiczenia na fantomach

 obsługa AED

Terminy szkoleń ustalamy indywidualnie z każdą placówką . 
Koszt zajęć dla 1 dziecka to 20 złotych .Zajęcia prowadzimy w Waszych placówkach ,w naszych obiektach lub nad wodą ( możliwość obejrzenia i wejścia do łodzi ratowniczej ) . 

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

Razem z Fundacją WOŚP serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w szkoleniu z RKO ( resuscytacji krążeniowo-oddechowej ) oraz wspólnym biciem rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej w dniu 16.10.2018 . Udało nam się bić rekord w 421 osób ! Wielkie dzięki !!! Szczególne podziękowania dla szkoły i przedszkola Montessori za tak liczne przybycie 🙂 oraz dla szkół podstawowych z Wieliczki i okolic . Jesteście fantastyczni – zapraszamy na kolejne imprezy . Dziękujemy również za pomoc w organizacji oraz osobisty udział Burmistrzowi Miasta i Gminy Wieliczka Arturowi Koziołowi , Staroście Wielickiemu Jackowi Juszkiewiczowi oraz Rafałowi Ślęczka. Szczególne podziękowania za pomoc dla firmy Chor-Med transport medyczny , firmy Projekt AED , kompleksu sportowego Solne Miasto , firmy przewozowej Lenart-Trans oraz Straży Pożarnej z Wieliczki i Czarnochowic . Dziękujemy za pomoc i udział  🙂