ul. Szpunara 14, ul. Graniczna 4, 32-020, Wieliczka, Polska
salcom1@interia.pl

Kursy

PATENT STERNIKA , HOLOWANIE NARCIARZA 

Organizujemy profesjonalne kursy , które umożliwiają zdobycie patentu sternika motorowodnego , jak również uprawnienia do holowania narciarza wodnego . Dysponujemy sprzętem szkoleniowym co pozwala nam na przeprowadzenie kursu w wielu miejscach w Polsce. Jeżeli macie Państwo grupę osób, które chciałyby skorzystać z naszej oferty napiszcie do nas, ustalimy dogodny czas i miejsce, w którym przeprowadzimy profesjonalny kurs wraz z egzaminem. Przy zorganizowanych grupach szkoleniowych, istnieje możliwość negocjacji ceny kursu . 

Extra niskie ceny dla służb mundurowych !  

 

NAJBLIŻSZE TERMINY KURSÓW : 

Termin do uzgodnienia – prosimy o kontakt .

W celu ustalenia szczegółów lub innego terminu kursu i egzaminu prosimy o kontakt .

Uprawnienia motorowodne

Sternik motorowodny

Wymagania

 • ukończenie 14. roku życia
 • osoby niepełnoletnie (zgoda rodziców na odbycie kursu)
 • zdany egzamin    

Uprawnienia

 • prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych
 • prowadzenie jachtów motorowych o długość kadłuba do 12 metrów po wodach morskich wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich  w strefie 2 mile morskich (Mm) od brzegu w porze dziennej

Osoby w wieku poniżej 16 r.ż. mogą pływać na jachtach motorowych z silnikiem o mocy 60 kW.

Egzamin umożliwiający uzyskanie patentu sternika motorowodnego:

 • część teoretyczna – test wyboru zawierający 75 pytań.
 • część praktyczna – manewry na łodzi motorowej oraz prace bosmańskie.

Wydanie patentu sternika motorowodnego

Do ceny kursu należy dodać cenę za wydanie patentu w wysokości: 50 zł lub 25 zł (uczniowie/studenci), wpłacane na konto związku, który go wydaje.
 
Po zdanym egzaminie należy przygotować:

 • zdjęcie o wymiarach 3,5cm x 4,5cm (fotografia nie może być wydrukowana ani zeskanowana)
 • zaświadczenie o zdanym egzaminie (otrzymuje się je od egzaminatora)
 • zgoda rodzica/opiekuna prawnego (w przypadku osoby małoletniej) na odbycie kursu
 • dowód opłaty za patent sternika motorowodnego
 • wypełniony wniosek wygenerowany ze strony PZMWiNW, który wraz z dowodem wpłaty za patent oraz zaświadczeniem o kończonym kursie należy przesłać do odpowiedniego związku

Komplet dokumentów kursant składa do jednostki wskazanej przez egzaminatora w celu otrzymania patentu. Dokumenty można złożyć dopiero po zakończonym kursie i egzaminie.

Cena kursu sternika motorowodnego wraz z egzaminem:

 • 850 zł. cena regularna za osobę.
 • 800 zł /cena ze zniżką szkolną/studencką. 

Cena kursu holowanie narciarza wraz z egzaminem:

 • 850 zł. cena regularna za osobę.
 • 800 zł /cena ze zniżką szkolną/studencką. 

 

KURSY PIERWSZEJ POMOCY 

Organizujemy kursy pierwszej pomocy zarówno dla amatorów chcących poznać podstawy pierwszej pomocy , jak i dla profesjonalistów kursy KPP ( Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy ) . Dla nas liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo i pomoc osobom w potrzebie, niezależnie od miejsca, czy czasu. Odbycie tego kursu pozwala na niesienie pomocy i ratowanie życia drugiej osobie – warto zatem skorzystać z naszej oferty.

Jeżeli i Ty chcesz zainwestować w skuteczną naukę oraz przejście profesjonalnego szkolenia – zgłoś się do nas. Przygotowaliśmy specjalną ofertę, która z pewnością usatysfakcjonuje każdego z Was. Celem szkolenia jest przygotowanie wszystkich jego uczestników do fachowej i szybkiej realizacji różnorodnych zadań z zakresu ratownictwa.

Cena kursu KPP wraz z egzaminem i wydaniem uprawnień: 700 zł/osoba

Cena kursu podstawowej pierwszej pomocy 200 zł/osoba

Dla grup możliwość negocjacji cen – prosimy o kontakt . 

Najbliższe terminy kursów – prosimy o kontakt 

 

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

Razem z Fundacją WOŚP serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w szkoleniu z RKO ( resuscytacji krążeniowo-oddechowej ) oraz wspólnym biciem rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej w dniu 16.10.2018 . Udało nam się bić rekord w 421 osób ! Wielkie dzięki !!! Szczególne podziękowania dla szkoły i przedszkola Montessori za tak liczne przybycie 🙂 oraz dla szkół podstawowych z Wieliczki i okolic . Jesteście fantastyczni – zapraszamy na kolejne imprezy . Dziękujemy również za pomoc w organizacji oraz osobisty udział Burmistrzowi Miasta i Gminy Wieliczka Arturowi Koziołowi oraz Staroście Wielickiemu Jackowi Juszkiewiczowi . Szczególne podziękowania za pomoc dla firmy Chor-Med transport medyczny , firmy Projekt AED , kompleksu sportowego Solne Miasto , firmy przewozowej Lenart-Trans oraz Straży Pożarnej z Czarnochowic . Dziękujemy za pomoc i udział  🙂